Kancelaria Adwokacka

Rozwody , Podzialy majatkow , Prawo rodzinne

praca obrońcy
Obrońca Porady

Na czym polega praca obrońcy?

W razie jakichkolwiek problemów natury prawnej udajemy się do radców prawych czy też adwokatów, w celu uzyskania porady z danej dziedziny. Jednakże należy mieć na uwadze, że zdarzyć się może tak, że głównym zadaniem adwokata nie będzie wyjaśnienie nam danej kwestii prawnej, ale obrona nas przed wyrokiem. Dzieje się tak, kiedy zasiądziemy na ławie oskarżonych. Wówczas możemy wynająć adwokata osobiście lub też sąd przyzna nam adwokata urzędu, choć nie zawsze ma to miejsce. W zależności od sprawy nie każdy jej rodzaj wymaga od nas tego, aby bronił nas właśnie adwokat. Niemniej jednak jak już do tego dojdzie, rzecz jasna oczekujemy od niego tego, aby robił to jak najlepiej. Warto w związku z tym nieco bliżej przyjrzeć się kwestii pracy obrońcy. Na czym w związku z tym jego praca polega?

Obrona za wszelką cenę

Każdy obrońca powinien dążyć do tego, aby obronić swojego klienta. Nieraz jest to niemożliwe, a więc w takiej sytuacji dążyć do tego, aby wyrok był jak najbardziej dla niego korzystny. Zaznaczmy tutaj, że o jakości usług adwokatów nie świadczy to, czy jest to adwokat z urzędu, czy też nie. Przecież nikt nie lubi przegrywać. Tym bardziej że w tym wypadku adwokat walczy nie tylko o dobro klienta, ale także o swoją reputację, bo im więcej spraw wygra, tym większe będzie miał wzięcie na rynku.

Przygotowanie linii obrony

Najważniejsze jest w związku z tym, aby przygotował on skuteczną linię obrony, która pozwoli nam oczyścić się z zarzutów. Dlatego też na przykład w przypadku zatrzymania podejrzanego nikt nie może zabronić mu wizyty z adwokatem. Jest on pierwsza osobą, która ma prawo się z nim skontaktować. Poza tym, aby ustalić dobrą linię obrony do jego wglądu, choć nie zawsze są też akta sprawy.

Gra zespołowa

Jesteś jednak w błędzie, jeżeli myślisz, że to obrońca zrobi wszystko za Ciebie. Może ci doradzać, ale należy mieć na uwadze, że to gra zespołowa, w której obaj macie ten sam cel. Nie był on na miejscu zdarzenia, nie złoży też za ciebie wyjaśnień, choć na przykład może podpowiedzieć, jakie konsekwencje mogą nieść ze sobą złożone przez ciebie deklaracje.